luxexpress, site logo

Lux Expressi reisiinfo

Lux Expressi reisiinfo

1. Soovin ise reisi kellaaega ja kuupäeva muuta. Kuidas seda teha?

Palun otsi piletilt oma kehtiva reisipileti number ja võta ühendust meie klienditoega tel.: +372 6800 909.

Samuti on võimalik oma reisi kellaaega ja kuupäeva muuta Lux Expressi iseteeninduses.

2. Kas minu reisi sihtriigis kehtib sissesõidu piirang ja/või kohustuslik karantiin? Kas ma saan reisida sihtpunkti?

Eesti: https://www.kriis.ee/

Alates 18.06.2022 ei ole enam vaja COVID sertifikaati, st enam ei nõuta koroonaviiruse vastu vaktsineerimise või sellest paranemise kohta tõendit ega enne Eestisse saabumist tehtud testi negatiivset tulemust.

Vastavalt Eesti Vabariigi valitsuse otsusele ei lubata alates 18. augustist 2022. a Eestisse siseneda nendel Venemaa Föderatsiooni kodanikel, kellele on väljastatud Schengeni viisa Eesti Vabariigi poolt. 

Alates 19. septembrist 2022. a ei lubata Eestisse siseneda nendel Venemaa Föderatsiooni kodanikel, kellele on väljastatud Schengeni viisa. Otsus puudutab nii Peterburi-Tallinn kui ka Peterburi-Riia (reis läbi Eesti territooriumi) liini reise.

Eestisse saavad jätkuvalt reisida:

  • isikud, kes on Eestis asuva diplomaatilise esinduse või konsulaarasutuse töötajad ja nende pereliikmed;
  • isikud, kes on rahvusvahelise kauba- ja reisijateveoga seotud, transpordivahendil remonditöid jms teostav isikud;
  • Euroopa Liidu õiguse alusel vabaliikumise õigust omavad isikud;
  • Isikud, kelle Eestisse saabumine on vajalik humaansetel kaalutlustel;
  • Isikud, kes külastavad Eestis elavat Eesti kodanikku või Eesti pikaajalist elamisluba omavat isikut või kellel on kutsujaga sugulussidemed või ühised lapsed.

Lisainfot uue piirangu kohta saab Eesti Vabariigi valitsuse kodulehelt - https://valitsus.ee/ru või Politsei- ja Piirivalveameti kodulehelt - https://www.politsei.ee/ru

Läti: https://www.spkc.gov.lv/

EL-i riikidest Lätti saabuvad reisijad ei pea täitma elektroonilist küsimustikku ega esitama vaktsineerimissertifikaati/COVID-19 taastumise sertifikaati/ PCR-testi tulemust. Infot reisipiirangute kohta EList / EMPst ja Suurbritanniast leiate siit.

Leedu: https://koronastop.lrv.lt/

Leetu saabuvatele reisijate ei ole enam COVID-19 piiranguid: enam ei pea tegema reisieelset COVID-19 testi, isegi kui pole haigust põdenud või ei ole vaktsineeritud; tuleb täita Natiolan Public Health Centre küsimustik ning välismaalaste saabumisel piiranguid ei kehtestata. Rohkem infot siit.

Poola: https://www.gov.pl/

Alates 28. märtsist 2022 on Poola tühistanud enamiku oma Covid-19 reisipiirangutest, sealhulgas karantiininõuded reisijatele, kes saabuvad EL/Schengenist ja EL-i/Schengeni välistest riikidest. Lisaks:
1. Piiriületusel ei nõuta enam vaktsineerimise tõendit ja negatiivset testi tulemust.
2. Reisijate asukoha määramise vormi täitmine pole enam vajalik.
3. Maske ei nõuta enam siseruumides, ühistranspordis, lennujaamades, kauplustes, büroohoonetes, turismiobjektides jne. Endiselt nõutakse maske tervishoiuasutustes ja apteekides.

Venemaa: http://government.ru/

Alates 15.07 2022 on tühistatud Valitsuse 16. märtsi 2020. a määrusega nr 635-p ja valitsuse 27. märtsi 2020. a määrusega nr 763-p kehtestatud ajutised piirangud Vene Föderatsiooni riigipiiri ületamisel. Loe lähemalt siit (vene keeles).

Vene Föderatsiooni sisenemisel:

Alates 21.10.2022 ei ole välismaalt Venemaale reisijatele kohustuslik PCR test. See kehtib ka välisriikide kodanike kohta.

Siiski kehtib endiselt nõue täita küsimustik Vene Föderatsiooni saabuvate reisijate jaoks. Sellise küsimustiku saab meie bussijuhilt või Rospotrebnadzori ametnikult piirilt.

Rohkema info saamiseks külasta Rospotrebnadzori internetilehte (leht on vene keeles).

Soome

Juhised Soome piiriületuseks ja teave kehtivate piirangute kohta leiate siit

NB! Alates 30.09.2022 on Soome valitsuse otsusega piiratud turismi eesmärgil sissesõit Soome saabuvate Vene Föderatsiooni kodanikele turismi eesmärgil, samuti EL/Schengeni riikidesse. Lisatinformatsiooni saamiseks külastage Soome piirivalve ametlikku veebisaiti. 

Alates 01.07.2022 ei ole enam vaja kolmandate riikide reisijatel COVID sertifikaati, st enam ei nõuta koroonaviiruse vastu vaktsineerimise või sellest paranemise kohta tõendit ega enne Soome saabumist tehtud testi negatiivset tulemust.

Veebilehe kasutajakogemuse parandamiseks kasutame küpsiseid (cookies). Veebilehe kasutamise jätkamiseks palun nõustu küpsiste kasutamisega. küpsiste kasutamise tingimused