Reisimine jalgrattaga

Jalgratas sõidab TASUTA!

Pingevaba reis koos rattaga Lux Expressi bussis! Jalgratta piletiga on alati garanteeritud koht reisija jalgrattale.

Alates käesolevast hooajast on jalgrattaga võimalik bussi siseneda ning väljuda ainult nendes peatustes, mis ei asu vahetult sõiduraja ääres. Vastavalt eelmisel hooajal laekunud tagasisidele nii reisijatelt kui ka bussijuhtidelt ei ole ratta paigutamine ja selle välja võtmine ohutu, kui teha seda maanteel või ka asulas sees paiknevas kitsas peatusetaskus, kuna see pagasiruum, kuhu rattad paigutatakse jääb vahetult sõidutee poole.

Jalgrattaga on võimalik jalgrattapileti olemasolul siseneda ja väljuda järgmistes peatustes (tähestikulises järjekorras):

Fra Mare, Haapsalu bussijaam, Heltermaa, Iisaku, Jõhvi bussijaam, Kaitseväe (Võru), Kanepi, Kilingi-Nõmme, Kose-Risti 2, Kuivastu (sadama alal), Kuressaare bussijaam, Käina, Kärdla, Liiva, Mustvee, Narva bussijaam, Otepää, Paide bussijaam, Palivere, Pärnu bussijaam, Rakvere bussijaam, Rohuküla sadam, Sillamäe bussijaam, Suuremõisa, Taebla, Tallinna bussijaam, Tartu bussijaam, Tindimäe parkla, Tuuletorni (Käina), Valga bussijaam, Viljandi bussijaam, Võru bussijaam. 

Rahvusvahelistel liinidel Baltikumi ja Varssavi suunal saab jalgrattaga reisimiseks kasutada kõiki peatusi, v.a. Varssavi kesklinna bussipeatus 04.

Jalgratta piletiinfo

 • jalgratta pilet on tasuta;
 • jalgrattale saab broneerida koha ostes reisijapilet Lux Expressi kodulehelt (Lux Expressi mobiiliäpist jalgrattale piletit broneerida ei saa.);
 • jalgrattaga reisimiseks on vajalik broneerida jalgrattale koht bussis;
 • kuna busside pagasiruumide suurus on piiratud, saab igale reisile broneerida kuni neli jalgrattakohta;
 • igas bussis on olemas ka jalgrattaümbrised, et kaitsta nii kaherattalist kui ka muud pagasit;
 • jalgratta pileti saab broneerida vaid Euroopa Liidu sisestel reisidel;
 • tõukerattale ei ole jalgratta pileti soetamine vajalik;
 • jalgratta piletit saab tagastada vaid koos reisijapiletiga;
 • reisijapiletit muutes lisandub jalgratta pilet ka uuele piletile;
 • jalgratta piletit ei saa reisijapiletist eraldi tühistada;
 • jalgratta piletit ei saa lisada olemasolevale reisijapiletile.

Rattapileti broneerimine

Jalgratta pileti saad tasuta broneerida ostes reisijapiletid Lux Expressi kodulehel. Peale reisija andmete sisestamist jõuad ostuvoos lisateenusteni, kus aktiveeri kast: „broneeri tasuta pilet jalgratta vedamiseks“ ning kontrolli, et selle järel olevad väljumiskuupäev ja liini nimi oleks õiged. Seejärel soorita makse, pärast mida jõuab antud meilile bussipilet koos märkega, et teile on broneeritud ka jalgrattakoht bussis.

Märge piletil, et jalgrattale on broneeritud koht bussis

Jalgratta paigutamine bussi

Selleks, et saaksime sinu kaherattalise sõbra aegsasti pagasiruumi pakkida, ole palun 15 min enne bussi väljumist kohal. Ole hea ja aita bussijuhti ning veendu, et sinu ratas saab ilusti bussi pardale.

Ratta ja muu pagasi kaitseks tuleb pakkida vedamiseks mõeldud jalgratas koos bussijuhi abiga spetsiaalsesse kotti, mis asuvad Lux Expressi bussides.

Üldjuhul esiratast lahti võtma ei pea, kuid kui jalgratas kotti ei mahu, tuleb esiratas siiski lahti võtta. Ole ka vajaduse korral valmis ratta lenksu keerama või sadulat madalamale laskma.

Kui reisija pole jalgratta piletit broneerinud, ei saa Lux Express garanteerida, et jalgratas bussi mahub. Juhul, kui jalgratast ei mahuta pagasiruumi, peab klient viivitamatult ühendust võtma Lux Expressi klienditeenindusega ning ostma järgmiseks väljumiseks uue reisija- ja jalgrattapileti. Kasutamata pilet hüvitatakse.

Mitte EL reisid

Peterburi - Tallinn liinil saab jalgrattaid bussi pagasiruumis transportida vaid piisava vaba ruumi olemasolul. Jalgratta pagasiruumi paigutamise võimaluse üle otsustab bussijuht olenevalt olukorrast vahetult enne väljasõitu.
Vedamiseks mõeldud jalgrattal peab olema esiratas lahti võetud ning nii esiratas kui jalgratas peavad olema eraldi pakendatud. Pakitud jalgrattal ei tohiks olla teravaid väljaulatuvaid osi.

Juhul, kui jalgratast ei mahuta pagasiruumi, peab klient viivitamatult ühendust võtma Lux Expressi klienditeenindusega ning ostma järgmiseks väljumiseks uue reisijapileti. Kasutamata pilet hüvitatakse.