Lux Expressi reisiinfo

Seoses pidevalt muutuva nõudlusega on vältimatud ka muudatused Lux Expressi reisigraafikus. Ja seoses muudatuste ja reisijate poolsete küsimuste mahu kasvuga, võib meie kirjadele ja kõnedele vastamise kiirus olla ajutiselt piiratud. Palume mõistvat suhtumist.

Allpool vastused reisijate poolt kõige sagedamini küsitud küsimustele. Palume Sul nendega tutvuda ja ühendust võtta peamiselt juhul, kui see on vajalik eeloleva reisi muutmiseks.

1. Kas minu reis toimub?

Palun kontrolli Sinu piletil oleva kuupäevaga reisi toimumist reisiotsinguga.

2. Minu reisi aeg muutus või soovin ise reisi kellaaega ja kuupäeva muuta. Kuidas seda teha?

Palun otsi piletilt oma kehtiva reisipileti number ja võta ühendust meie klienditoega tel.: 

+372 6800 909

3. Kas minu reisi sihtriigis kehtib sissesõidu piirang ja/või kohustuslik karantiin? Kas ma saan reisida sihtpunkti?

Lux Expressi reisid toimuvad ainult nendesse riikidesse, kuhu on reisijatel lubatud siseneda. Tulenevalt lähiriikides kehtestatud piirangutest, sõidame hetkel ainult Baltimaades.

Sinu reisi sihtriigis kehtivaid piiranguid (nagu kohustuslik karantiin vms) soovitame uurida: 

Eesti: https://www.kriis.ee/

 • Eestisse reisimisel tuleb kuni üks päev enne riiki sisenemist täita piiriületaja deklaratsioon (https://iseteenindus.terviseamet.ee).
 • Eestisse saabumisel rakendub 10-päevane liikumisvabaduse piirang neile, kes tulevad Euroopa Liidu, Euroopa majanduspiirkonna ja Schengeni ala riigist, mille nakatumisnäitaja on üle 150 inimese 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Teave riikide ja liikumisvabaduse piirangute kohta Euroopast saabujatele asub välisministeeriumi lehel.
 • Kui inimene ei soovi olla 10 päeva pärast Eestisse saabumist eneseisolatsioonis, võib teha koroonaviiruse PCR testi juba välisriigis, kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist. Eestisse saabudes on võimalik teine test teha mitte enne kui kuuendal päeval pärast välismaal tehtud esimest testi. Inimene vabaneb 10-päevasest isolatsioonikohustusest ennetähtaegselt, kui mõlema testi tulemused on negatiivsed.
 • Kui inimene ei ole teinud testi kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist, võib selle teha kohe pärast Eestisse saabumist ning teise testi mitte varem kui kuus päeva pärast esimese testi tegemist. 10-päevase isolatsiooni saab lõpetada ennetähtaegselt juhul, kui mõlema testi tulemus on negatiivne.
 • Testi tõendi nõuded leiad SIIT. Teisele testile registreerimiseks saavad piirületajad pöörduda avaliku testimise kõnekeskusesse (678 0000). Testimise üksikasjadega saab tutvuda koroonatestimise lehel.

Eestisse saabuvad reisijad peavad täitma elektroonilise ankeedi. Lisainfo ja juhised leiad siit.
 

Läti: https://www.spkc.gov.lv/

 • Inimene on kohustatud täitma elektroonilise ankeedi 48 tunni jooksul enne riiki sisenemist (https://covidpass.lv/)
 • Riiki on lubatud siseneda ainult kiireloomulistel ja olulistel põhjustel.
 • Inimene peab tegema 72h enne reisi COVID-19 PCR-meetodil tehtud testi ja test peab olema negatiivne. COVID-19 läbi põdenud inimene peab esitama arstitõendi, et nakkusohtlik periood on möödunud.
 • Jääma 10-ks päevaks eneseisolatsiooni.

Lätti saabuvad reisijad peavad täitma elektroonilise ankeedi. Lisainfot loe siit.

 

Leedu: https://koronastop.lrv.lt/

 • Reisija peab täitma elektroonilise vormi (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form)
 • Reisijal peab olema tehtud kuni 72 tunni jooksul enne Leetu saabumist COVID-19 test (PCR või antigeeni test) ja tõend peab olema ühes Euroopa Liidu ametlikus keeles. Test peab olema loomulikult ka negatiivne. Seroloogiline antikehade test ei ole aktsepteeritud.
 • Viiruse läbi põdenud inimesel peab olema sertifikaadiga positiivne SARS-CoV-2 PCR-test või antigeeni test, vaktsineerimistõend või vastavasisuline arstitõend.
 • Leetu saabudes on kohustus olla 10 päeva isolatsioonis. Seda aega saab lühendada, tehes mitte varem kui seitsmendal isolatsioonis oldud päeval PCR test ja saada negatiivne tulemus. Lisaks ei tohi tekkida ühtegi ägedat haigusnähtu nagu palavik, köhimine või hingamisraskused.

Täpsemad reeglid: https://nvsc.lrv.lt/en/information-on-covid-19/for-arrivals-from-abroad/list-of-countries-affected-by-covid-19-and-requirements-valid-until-9-march/list-10;

Poola: https://www.gov.pl/

Praegusel hetkel Lux Expressi reise Poolasse ei toimu.

Venemaa: http://government.ru/

Kuni sõidupiirangute kehtimiseni ei toimu Lux Expressi reise Venemaale. Samas opereerime Peterburi Minski vahelist liini, kus on lubatud reisida ainult Venemaa ja Valgevene kodanikel. 
Info reisimise kohta Venemaa ja Valgevene vahel (vene keeles): Artikkel Lux Expressi veebilehel ja info Yandex Zen-is
Info reisimise kohta Venemaa ja Soome vahel (vene keeles): https://zen.yandex.ru/
Info reisimise kohta Venemaa ja Eesti vahel (vene keeles): https://zen.yandex.ru/