Lux Expressi reisiinfo

Seoses pidevalt muutuva nõudlusega on vältimatud ka muudatused Lux Expressi reisigraafikus. Ja seoses muudatuste ja reisijate poolsete küsimuste mahu kasvuga, võib meie kirjadele ja kõnedele vastamise kiirus olla ajutiselt piiratud. Palume mõistvat suhtumist.

Allpool vastused reisijate poolt kõige sagedamini küsitud küsimustele. Palume Sul nendega tutvuda ja ühendust võtta peamiselt juhul, kui see on vajalik eeloleva reisi muutmiseks.

1. Kas minu reis toimub?

Palun kontrolli Sinu piletil oleva kuupäevaga reisi toimumist reisiotsinguga.

2. Minu reisi aeg muutus või soovin ise reisi kellaaega ja kuupäeva muuta. Kuidas seda teha?

Palun otsi piletilt oma kehtiva reisipileti number ja võta ühendust meie klienditoega tel.: 

+372 6800 909

3. Kas minu reisi sihtriigis kehtib sissesõidu piirang ja/või kohustuslik karantiin? Kas ma saan reisida sihtpunkti?

Lux Expressi reisid toimuvad ainult nendesse riikidesse, kuhu on reisijatel lubatud siseneda. 

Sinu reisi sihtriigis kehtivaid piiranguid (nagu kohustuslik karantiin vms) soovitame uurida: 

Eesti: https://www.kriis.ee/

 • Vaktsineeritud / läbipõdenud isikud- ei ole vaja teha testi ei enne ega pärast riiki sisenemist, ei kehti 10-päevane eneseisolatsiooni nõue.
 • Vaktsineerimata/mitte läbipõdenud isikud. Nakatumisnäitaja <75- ei ole vaja teha testi ei enne ega pärast riiki sisenemist, ei kehti 10-päevane eneseisolatsiooni nõue.
 • Vaktsineerimata/mitte läbipõdenud isikud. Nakatumisnäitaja 75,1 – 200- on vaja negatiivset testi ka enne riiki sisenemist või riiki sisenemisel (ainult Narva piiripunktis lisatasu eest). Ei kehti 10-päevane eneseisolatsiooni nõue.
 • Vaktsineerimata/mitte läbipõdenud isikud. Nakatumisnäitaja 200 < - on vaja negatiivset testi ka enne riiki sisenemist (või riiki sisenemisel- ainult Narva piiripunktis lisatasu eest). Kehtib 7-päevane eneseisolatsiooni nõue.
 • Laeva, bussi või autoga saabujatel on kohustuslik täita piiriületaja ankeet. Ankeet asub siin: https://iseteenindus.terviseamet.ee/
 • Testi tõendi nõuded leiad SIIT. Teisele testile registreerimiseks saavad piirületajad pöörduda avaliku testimise kõnekeskusesse (678 0000). Testimise üksikasjadega saab tutvuda koroonatestimise lehel.
 • Info Eesti riigipiiri ületamise kohta ning Eesti ja Venemaa vahelise reisimise tingimused leiad siit: https://www.kriis.ee/reisimine-riigipiiri-uletamine/reisimine-eestist-valismaale/eestist-valismaale-reisimine

Läti: https://www.spkc.gov.lv/

Lätti saabuvad reisijad peavad täitma elektroonilise ankeedi. Lisainfot loe siit.

Leedu: https://koronastop.lrv.lt/

Alates 05.07.2021 tuleb Leetu saabujatel esitada üks järgnevatest dokumentidest:

 • COVID-19 PCR-meetodil tehtud test. PCR-test ei tohiks pardale mineku ajal olla vanem kui 72 tundi ning tulemus peab olema negatiivne.  Antigeeni test on samuti lubatud, kuid pardalemineku ajal ei tohiks see olla vanem kui 48 tundi.
 • Vaktsineerimist tõendav dokument. Täisvaktsineerituks loetakse 14. päevast vaktsineerimiskuuri lõpetamisest Jansseni, Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Moderna või Vaxzevria (AstraZeneca) vaktsiiniga ning läbipõdenutel 15. päevast peale esimest doosi.
 • Tõestus selle kohta, et inimene on Covid-19 viiruse läbi põdenud ja tervenenud.

  Vaktsineerimise, negatiivse testi või läbipõdemise tõendamiseks tuleb esitada vastav rahvusvaheline tõend ühes EL ametlikus keeles või EL digitaalne COVID tõend. 

  Alla 7 aastastele lastele antud nõuded ei kehti.
   
 • 48h enne riiki saabumist tuleb täita elektrooniline isikuandmete küsimustik, k.a transiidi korral.

Poola: https://www.gov.pl/

Reeglid Schengeni tsoonist Poola saabuvatele reisijatele: 

 • Kõigile reisijatele kehtib karantiin, v.a juhul, kui nad esitavad SARS-CoV-2 negatiivse testitulemuse. Piir tuleb ületada 48h jooksul alates testitulemuse saamisest.
 • Testi tüüp: PCR või antigeenitest.
 • Karantiinist vabastamiseks saab teha testi 48h jooksul pärast Poola saabumist. Negatiivne testitulemus vabastab karantiinist.
 • Testi kulud tasub reisija.
 • Alates 26. maist vabastatakse karantiinist ka kõik isikud, kes esitavad pärast Poola lennujaamadesse saabumist - enne piirikontrolli - negatiivse Covid-19 testi tulemuse.

Reeglid väljastpoolt Schengeni/EMP tsooni saabuvate reisijate kohta:

 • kõigile väljastpoolt Schengeni ja Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) tsoonist saabuvatele reisijatele kehtib 10-päevane karantiin.
 • Karantiinist vabastamine 48h jooksul pärast Poola saabumist tehtud testi negatiivse tulemuse põhjal ei ole võimalik. Testi on võimalik teha alles pärast 7 päeva möödumist piiriületusest.
 • Karantiinist on vabastatud kuni 12-aastased lapsed, kes reisivad koos täielikult vaktsineeritud hooldajaga.

Tähtis info! COVID-19 vastu vaktsineeritud isikud on karantiinist vabastatud. See kehtib isikute kohta, kellele on väljastatud tõend vaktsineerimise kohta vaktsiiniga, mis on heaks kiidetud turustamiseks Euroopa Liidus. Pange tähele: Reisijaid tunnistatakse täielikult vaktsineerituks alles siis, kui vaktsineerimisprotsessi lõpust on möödunud 14 päeva.

 • Venemaa: http://government.ru/
 • Nii Eesti kui ka Venemaa on piiriületusele seadnud piirangud. Enamasti on Venemaa piirid välismaalastele sisenemiseks suletud. Isikud, kellel on Venemaa elamisluba või kes elavad Euroopa Liidu territooriumil ja omavad Venemaa kodakondsust, võivad riiki siseneda. Riiki on lubatud siseneda ainult erandjuhtudel.
 • Vene Föderatsiooni sisenemisel:

* välisriikide kodanikud peavad esitama COVID-19 PCR-testi negatiivse tulemuse, mis on saadud mitte varem kui kaks kalendripäeva (48h) enne Venemaale saabumist;

* Venemaale saabuvad Venemaa Föderatsiooni kodanikud peavad:

 •  enne Venemaale saabumist tuleb täita online küsimustik Gosuslugis;
 • teha pärast saabumist üks Covid-19 PCR-test (varem nõutud kahe testi asemel) ja laadida tulemus üles Gosuslugisse. PCR-test tuleb teha 3 päeva jooksul pärast saabumist ja jälgida eneseisolatsiooni nõudeid kuni negatiivse tulemuseni;
 • isikute puhul, keda on viimase 12 kuu jooksul vaktsineeritud Covid-19 vastu või kes on viimase 6 kuu jooksul Covid-19 läbi põdenud, ei nõuta PCR-testi.

Rohkema info saamiseks külasta Rospotrebnadzori internetilehte (leht on vene keeles).

Kuni ELi ja Venemaa vahelised reisipiirangud kehtivad, ei toimu Lux Expressi väljumisi Venemaalt Lätti.

Soome

Juhised Soome piiriületuseks ja teave kehtivate piirangute kohta leiate siit

Enne Soome reisimist peab iga reisija ennast registreerima aadressil https://www.finentry.fi/
Riigipiiride ületamise kohta lisateabe saamiseks võtke ühendust asjaomaste ametiasutustega.

Tervisekaitse meetmed:
-Soome sisenemisel kõrge riskiga riikidest, sealhulgas Venemaalt, tuleb esitada kas sertifikaat COVID-19 varasema nakatumise kohta viimase 6 kuu jooksul või mitte varem kui 72 tundi enne reisi tehtud PCR-testi negatiivne tulemus või antigeeni test, mis tehakse mitte varem kui 48 tundi enne reisi. Testi saab sooritada ka Soome piiril, mis on tasuta, kuid võtab lisaaega.
-Teine COVID-19 test tuleb teha 3-5 päeva jooksul pärast Soome saabumist. See on tasuta.
- Testi ei pea tegema inimesed, kellel on COVID-19 vaktsineerimiskuuri tunnistus ja viimane vaktsineerimisannus tehti vähemalt 14 päeva tagasi.

Detailsemat teavet meditsiini ja testimisnõuete kohta ning aja broneerimiseks teisele testile saab helistades Soome valitsuse koroonaviiruse infotelefonile: +358 295 535 535.

Valgevene: https://www.mfa.gov.by

Lux Express pakub regulaarset väljumist Peterburi ja Minski vahel.