Lux Expressi reisiinfo

Seoses pidevalt muutuva nõudlusega on vältimatud ka muudatused Lux Expressi reisigraafikus. Ja seoses muudatuste ja reisijate poolsete küsimuste mahu kasvuga, võib meie kirjadele ja kõnedele vastamise kiirus olla ajutiselt piiratud. Palume mõistvat suhtumist.

Allpool vastused reisijate poolt kõige sagedamini küsitud küsimustele. Palume Sul nendega tutvuda ja ühendust võtta peamiselt juhul, kui see on vajalik eeloleva reisi muutmiseks.

1. Kas minu reis toimub?

Palun kontrolli Sinu piletil oleva kuupäevaga reisi toimumist reisiotsinguga.

2. Minu reisi aeg muutus või soovin ise reisi kellaaega ja kuupäeva muuta. Kuidas seda teha?

Palun otsi piletilt oma kehtiva reisipileti number ja võta ühendust meie klienditoega tel.: 

+372 6800 909

3. Kas minu reisi sihtriigis kehtib sissesõidu piirang ja/või kohustuslik karantiin? Kas ma saan reisida sihtpunkti?

Lux Expressi reisid toimuvad ainult nendesse riikidesse, kuhu on reisijatel lubatud siseneda. Tulenevalt lähiriikides kehtestatud piirangutest, sõidame hetkel ainult Baltimaades.

Sinu reisi sihtriigis kehtivaid piiranguid (nagu kohustuslik karantiin vms) soovitame uurida: 

Eesti: https://www.kriis.ee/

 • Eestisse reisimisel tuleb kuni üks päev enne riiki sisenemist täita piiriületaja deklaratsioon (https://iseteenindus.terviseamet.ee).
 • Eestisse saabumisel rakendub 10-päevane liikumisvabaduse piirang neile, kes tulevad Euroopa Liidu, Euroopa majanduspiirkonna ja Schengeni ala riigist, mille nakatumisnäitaja on üle 150 inimese 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Teave riikide ja liikumisvabaduse piirangute kohta Euroopast saabujatele asub välisministeeriumi lehel.
 • Kui inimene ei soovi olla 10 päeva pärast Eestisse saabumist eneseisolatsioonis, võib teha koroonaviiruse PCR testi juba välisriigis, kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist. Eestisse saabudes on võimalik teine test teha mitte enne kui kuuendal päeval pärast välismaal tehtud esimest testi. Inimene vabaneb 10-päevasest isolatsioonikohustusest ennetähtaegselt, kui mõlema testi tulemused on negatiivsed.
 • Kui inimene ei ole teinud testi kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist, võib selle teha kohe pärast Eestisse saabumist ning teise testi mitte varem kui kuus päeva pärast esimese testi tegemist. 10-päevase isolatsiooni saab lõpetada ennetähtaegselt juhul, kui mõlema testi tulemus on negatiivne.
 • Testi tõendi nõuded leiad SIIT. Teisele testile registreerimiseks saavad piirületajad pöörduda avaliku testimise kõnekeskusesse (678 0000). Testimise üksikasjadega saab tutvuda koroonatestimise lehel.
 • Info Eesti riigipiiri ületamise kohta ning Eesti ja Venemaa vahelise reisimise tingimused leiad siit: https://www.kriis.ee/et/riigipiiri-uletamine 

Läti: https://www.spkc.gov.lv/

 • Inimene on kohustatud täitma elektroonilise ankeedi 48 tunni jooksul enne riiki sisenemist (https://covidpass.lv/)
 • Riiki on lubatud siseneda mis tahes põhjustel.

  Lätti sisenedes peavad reisijad esitama ühe järgmistest meditsiinilistest dokumentidest:
 • Vaktsineerimissertifikaat, mis tõendab, et vaktsineerimistsükkel on lõppenud ja viimasest vaktsiinist on möödunud 15 või enam päeva. Kehtib ainult Euroopa Ravimiameti või Maailma Terviseorganisatsiooni poolt kinnitatud vaktsiinide puhul (https://www.ema.europa.eu/en/human-regulatory/overview/public-health-threats/coronavirus-disease-covid-19/treatments-vaccines/covid-19-vaccines)
 • Tõestus selle kohta, et inimene on Covid-19 viiruse läbi põdenud ja tervenenud. Selline tervisetõend kehtib 11–180 päeva alates esimesest positiivsest Covid-19 testi tulemusest;
 • ICOVID-19 PCR-meetodil tehtud test. PCR-test ei tohiks pardale mineku ajal olla vanem kui 72 tundi ning tulemus peab olema negatiivne.  Antigeeni test on samuti lubatud, kuid pardalemineku ajal ei tohiks see olla vanem kui 24 tundi.
 • Vaktsineeritud ja paranenud inimeste puhul ei ole eneseisolatsioon nõutud. Kõik teised peavad jääma 10-päevaseks isolatsiooni.

Lätti saabuvad reisijad peavad täitma elektroonilise ankeedi. Lisainfot loe siit.

 

Leedu: https://koronastop.lrv.lt/

 • Reisija peab täitma elektroonilise vormi (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form)
 • Reisijal peab olema tehtud kuni 72 tunni jooksul enne Leetu saabumist COVID-19 test (PCR või antigeeni test) ja tõend peab olema ühes Euroopa Liidu ametlikus keeles. Test peab olema loomulikult ka negatiivne. Seroloogiline antikehade test ei ole aktsepteeritud.
 • Viiruse läbi põdenud inimesel peab olema sertifikaadiga positiivne SARS-CoV-2 PCR-test või antigeeni test, vaktsineerimistõend või vastavasisuline arstitõend.
 • Leetu saabudes on kohustus olla 10 päeva isolatsioonis. Seda aega saab lühendada, tehes mitte varem kui seitsmendal isolatsioonis oldud päeval PCR test ja saada negatiivne tulemus. Lisaks ei tohi tekkida ühtegi ägedat haigusnähtu nagu palavik, köhimine või hingamisraskused.

Täpsemad reeglid: https://nvsc.lrv.lt/en/information-on-covid-19/for-arrivals-from-abroad/list-of-countries-affected-by-covid-19-and-requirements-valid-until-9-march/list-10;

Poola: https://www.gov.pl/

Praegusel hetkel Lux Expressi reise Poolasse ei toimu.

 • Venemaa: http://government.ru/
 • Nii Eesti kui ka Venemaa on piiriületusele seadnud piirangud. Enamasti on Venemaa piirid välismaalastele sisenemiseks suletud. Isikud, kellel on Venemaa elamisluba või kes elavad Euroopa Liidu territooriumil ja omavad Venemaa kodakondsust, võivad riiki siseneda. Riiki on lubatud siseneda ainult erandjuhtudel.
 • Kui teil on pilet EURO-2020 mängule ja te reisite Vene Föderatsiooni FAN ID alusel, lugege palun olulist teavet siit.
 • Vene Föderatsiooni sisenemisel:

* välisriikide kodanikud peavad esitama COVID-19 PCR-testi negatiivse tulemuse, mis on saadud mitte varem kui kolm kalendripäeva (72h) enne Venemaale saabumist;
* Venemaale saabuvad Venemaa Föderatsiooni kodanikud peavad:

- enne Venemaale saabumist tuleb täita online küsimustik Gosuslugis;

- alates 15. aprillist 2021 tuleb teha COVID-19 PCR-test kolme päeva jooksul pärast saabumist ja tulemus üles laadida Gosuslugi portaali;

- alates 1. maist 2021 tuleb lisaks ühele testile teha ka teine PCR-testi 5 päeva jooksul alates Venemaale sisenemise kuupäevast ja selle tulemus ülesse laadida Gosuslugisse. Esimese ja teise testi vahe peab olema vähemalt üks päev.

Vaktsineerimistõend või antikehade sertifikaat ei sobi, vajalik on PCR-test.

Kuni negatiivse tulemuse saamiseni tuleb püsida eneseisolatsioonis.

Rohkema info saamiseks külasta Rospotrebnadzori internetilehte (leht on vene keeles).

Kuni ELi ja Venemaa vahelised reisipiirangud kehtivad, ei toimu Lux Expressi väljumisi Venemaalt Lätti ja Soome. 

Valgevene: https://www.mfa.gov.by

Lux Express pakub regulaarset väljumist Peterburi ja Minski vahel.