Lux Expressi reisiinfo

Lux Expressi reisiinfo

1. Soovin ise reisi kellaaega ja kuupäeva muuta. Kuidas seda teha?

Palun otsi piletilt oma kehtiva reisipileti number ja võta ühendust meie klienditoega tel.: +372 6800 909.

Samuti on võimalik oma reisi kellaaega ja kuupäeva muuta Lux Expressi iseteeninduses.

2. Kas minu reisi sihtriigis kehtib sissesõidu piirang ja/või kohustuslik karantiin? Kas ma saan reisida sihtpunkti?

Eesti: https://www.kriis.ee/

 • Vaktsineeritud / läbipõdenud isikud- ei ole vaja teha testi ei enne ega pärast riiki sisenemist, ei kehti 7-päevane eneseisolatsiooni nõue.
 • Vaktsineerimata/mitte läbipõdenud isikud. Nakatumisnäitaja <75- ei ole vaja teha testi ei enne ega pärast riiki sisenemist, ei kehti 7-päevane eneseisolatsiooni nõue.
 • Vaktsineerimata/mitte läbipõdenud isikud. Nakatumisnäitaja 75,1 – 200- negatiivse testi tõendi esitamine riiki sisenedes/riiki sisenemise järel vabastab eneseisolatsioonist.
 • Vaktsineerimata/mitte läbipõdenud isikud. Nakatumisnäitaja 200 < - kehtib 7-päevane eneseisolatsiooni nõue.
 • Testi tõendi nõuded leiad SIIT. Teisele testile registreerimiseks saavad piirületajad pöörduda avaliku testimise kõnekeskusesse (678 0000). Testimise üksikasjadega saab tutvuda koroonatestimise lehel.
 • Info Eesti riigipiiri ületamise kohta ning Eesti ja Venemaa vahelise reisimise tingimused leiad siit: https://www.kriis.ee/reisimine-riigipiiri-uletamine/reisimine-eestist-valismaale/eestist-valismaale-reisimine

Läti: https://www.spkc.gov.lv/

Leedu: https://koronastop.lrv.lt/

Alates 15.02.2022  ei tule EU-st Leetu saabujatel esitada enam esitada ei negatiivset testi ega vaktsineerimist tõendavat dokumenti.

Leetu võivad piiranguteta siseneda ka kolmandate riikide kodanikud, kes on täielikult vaktsineeritud ning kes esitavad kehtiva rahvusvahelise tõendi ühes EL ametlikus keeles või ELi COVID digitõendi. 
Vaktsineerimata ja viimase 180 päeva jooksul läbipõdemata kolmandate riikide kodanikud peavad saabudes esitama negatiivse PCR (tehtud 72 h jooksul enne riiki sisenemist) või antigeeni testi (tehtud 48 h jooksul enne riiki sisenemist). 

 • Kõik kolmandate riikide kodanikud peavad 48h jooksul enne riiki sisenemist täitma elektroonilise küsimustiku, k.a transiidi korral.

Poola: https://www.gov.pl/

Alates 28. märtsist 2022 on Poola tühistanud enamiku oma Covid-19 reisipiirangutest, sealhulgas karantiininõuded reisijatele, kes saabuvad EL/Schengenist ja EL-i/Schengeni välistest riikidest. Lisaks:
1. Piiriületusel ei nõuta enam vaktsineerimise tõendit ja negatiivset testi tulemust.
2. Reisijate asukoha määramise vormi täitmine pole enam vajalik.
3. Maske ei nõuta enam siseruumides, ühistranspordis, lennujaamades, kauplustes, büroohoonetes, turismiobjektides jne. Endiselt nõutakse maske tervishoiuasutustes ja apteekides.

 • Venemaa: http://government.ru/

  Nii Eesti kui ka Venemaa on piiriületusele seadnud piirangud. Enamasti on Venemaa piirid välismaalastele sisenemiseks suletud. Isikud, kellel on Venemaa elamisluba või kes elavad Euroopa Liidu territooriumil ja omavad Venemaa kodakondsust, võivad riiki siseneda. Riiki on lubatud siseneda ainult erandjuhtudel.

  Vene Föderatsiooni sisenemisel:
 • Alates 1. aprillist ei pea Venemaale saabuvad Vene Föderatsiooni, Armeenia, Valgevene, Kasahstani ja Kõrgõzstani kodanikud tegema COVID-19 testi.
 • Kõik teised välisriigi kodanikud peavad esitama COVID-19 PCR-testi negatiivse tulemuse, mis on saadud mitte varem kui kaks kalendripäeva (48 tundi) enne Venemaale saabumist.

Rohkema info saamiseks külasta Rospotrebnadzori internetilehte (leht on vene keeles).

Kuni ELi ja Venemaa vahelised reisipiirangud kehtivad, ei toimu Lux Expressi väljumisi Venemaalt Lätti. Lux Expressiga on võimalik sõita bussivahetusega Tallinnas Peterburist Riiga.

Soome

Juhised Soome piiriületuseks ja teave kehtivate piirangute kohta leiate siit

Enne Soome reisimist peab iga reisija ennast registreerima aadressil https://www.finentry.fi/
Riigipiiride ületamise kohta lisateabe saamiseks võtke ühendust asjaomaste ametiasutustega.

Reisijatel on lubatud siseneda Venemaalt Soome, kui nad esitavad:

 • täieliku ja kehtiva vaktsineerimisseeria tunnistus. Viimasest vaktsiinidoosi saamisest peab olema möödunud vähemalt 7 päeva Soomes aktsepteeritud vaktsiinid – THL
 • tõend selle kohta, et isik on paranenud COVID-19 viirusest ja on saanud ühe doosi kehtivat vaktsiini. Seda võrdsustatakse täieliku Covid-19 vaktsineerimisseeriaga
 • EL-i digitaalne COVID-sertifikaat, mis tõendab, et inimene on 6 kuu jooksul COVID-i haigusest paranenud EL-i digitaalne COVID-sertifikaat | Euroopa Komisjon (europa.eu)
 • Kõik ülaltoodud nõuded kehtivad 2006. aastal või varem sündinud isikutele.

  Detailsemat teavet meditsiini ja testimisnõuete kohta ning aja broneerimiseks teisele testile saab helistades Soome valitsuse koroonaviiruse infotelefonile: +358 295 535 535.