luxexpress, site logo

Kuidas saame aidata?

Tagasi

Pagas Lux Expressi bussis

Vastavalt Reisijate- ja pagasiveo eeskirjadele on reisijal õigus võtta kaasa maksimaalselt 2 ühikut pagasit.

Bussi salongi on õigus võtta kaasa 1 ühik, mille suurus ei ületa mõõtmeid 45 × 35 × 20 cm (pikkus – laius – kõrgus) ning kaal maksimaalselt 5kg.

Pagasiruumi võib reisija panna samuti maksimaalselt ühe ühiku pagasit kaaluga kuni 30 kg ning mõõtmetega kuni 70 × 30 × 55 cm (pikkus – laius – kõrgus).

pagas_1_EE.jpg

Reisijal on võimalik kaasa võtta lubatust rohkem reisipagasit bussi pagasiruumis vaba ruumi olemasolul ja bussimeeskonna nõusolekul. Suurema koguse reisipagasi kaasavõtmise võimalikkuse otsustab bussijuht kohapeal vastavalt olukorrale.

Antud piirangud kehtivad ühele reisija. Kui reisib rohkem reisijaid/reisijal on rohkem kui üks pilet, on lubatud kaasa võtta proportsionaalselt rohkem pagasit- kaks reisijat võivad kahepeale kokku võtta 4 ühikut, millest kaks vastavad salongi pagasi mõõtmetele ja teised kaks pagasiruumi paigutava pagasi nõuetele.

Rahvusvahelisel reisil markeerib bussijuht iga reisija pagasi numbriga, millest teine pool antakse reisijale. Pagasit väljastatakse ainult numbri alusel.

Eesti siseriiklikul liinil pagasit ei markeerita, kuid igal reisijal on soovitatav seda ise teha, et minimeerida pagasi vahetusse minemise võimalust.

Lux Express soovitab igal reisijal oma pagas varustada äratuntavalt ning lisada pagasi külge enda kontaktandmed. Samuti soovitab ettevõte reisijal kasutada isiklikke pagasi kaitsemeetmeid (näiteks kohvrilukk) ja samuti pagasikindlustust.

Reisijate ohutuse huvides on Lux Express  bussides keelatud vedada radioaktiivseid, lõhke-, mürk-, narkootilisi-, sööbe-, tuleohtlikke ja lehkavaid aineid; korrektse pakendita aineid ja esemeid, samuti bussi määrivaid või kahjustavaid aineid ja esemeid.

Vedaja ei vastuta bussi pakiruumis veetava reisija pagasi eest, kui kahjustused tekkisid mitte vedaja süül, ehk kahju on põhjustatud reisija süül, mis on tingitud reisija pagasi eripärast ja/või teisest reisijast või teise reisija poolt pakitud pagasi sisust.