luxexpress, site logo

Pärnu - talveunne vajuv kuurort üllatab sügisel heade hindadega

5 min

Pärnu on eelkõige tuntud oma suure ranna ja suvepealinna tiitlit poolest. Samas on ta ka populaarne puhkamiskoht suvevälisel ajal. Kui mõtled, et läheks nädalavahetusel Pärnusse, siis tihtipeale võid olla olukorra ees, kus nädalavahetuseks on suur osa majutuskohtadest broneeritud. Pärnu on üks lemmikumaid puhkusekohtasid paljudele eestlastele.

Üheks põhjuseks on kindlasti  Pärnu vaatamisväärsused ja Pärnu spaade laialdane valik, mille seast leiab meelepärase  igaüks. Valikus on erinevad ravispaad, luksuslikumad lõõgastusspaad ja ka Eesti üks suurimaid veeparke. Hea ülevaate erinevatest spaadest saab parnuspa.ee lehelt. Mainimata ei saa jätta ka fakti, et sügisel lähevad Pärnus hinnad võrreldes suvega palju paremaks ning koroonakriis on hinnad veelgi alla viinud. See tähendab, et tubade hinnad algavad 49 eurost. Seega soeta Pärnu bussipiletid ning broneeri endale meeldiv puhkus nädalavahetuseks eemal tööst ja muredest.

Rattaga Pärnus

Sügis on üks parimaid aegasid, et Pärnu väikelinna võlu nautida. Viimaste aastate soojad sügised annavad sellele veel tõuget juurde. Kuna Pärnus on üle 70 kilomeetri kergliiklusteid on piirkonna üheks parimaks liiklusvahendiks jalgratas. Mõistlik on see kohapealt rentida, siis ei pea ise enda ratast kaasa tassima. Pärnus tegutseb mitu erinevat rendifirmat, kes töötavad ka väljaspool suvehooaega. Kui peatute hotellis, on kindlasti sealsetele vastuvõtu inimestel vajalikud kontaktid olemas. Lisaks leiab need ka visitparnu.com kodulehelt.

Pärnut rattaga avastades avaneb linnast täiesti teine pilt - võib juhtuda, et jõuad kohtadesse kuhu poleks niisama jalutades kunagi sattunud. Näiteks jõeäärne jaansoni rada annab kogu Pärnust hea ülevaate. Kindlasti tuleks läbi astuda ka mõningatest kohvikutest. Pärnut iseloomustab see, et seal on suur valik erinevad restorane ja armsaid kohvikuid. Supeluse tänaval asuv supelsaksad on kindlasti linna üks populaarsemaid kohvikuid. Lisaks on südalinnas avatud mitmeid uusi kohti nagu Pastoraat, kus lisaks igapäevasele toidule saab ka head hommikusööki. Teise uue kohana võib esile tuua Gastronoomi restorani, mis samuti kiiresti leidnud tee nii Pärnu külastajate kui kohalikeni.

Majutusvalikud

Tänu oma suvisele hooajale, kui piirkonda külastavad paljud turistid, on piirkonnas majutusvalik väga lai. See annab ka külalisele hea võimaluse vastavalt enda eelarvele leida sobiv majutus. Pärnu on linnana üpriski väikene ning enamus majutus on koondunud kesklinna ja rannarajooni. Ühest piirkonnast teisse jõuab umbkaudu 15 minutiga. Pärnusse bussiga saabudes jõuate kohe kesklinna ning majutusasutused on ümberringi alustades hotellidest kuni mõnusate külaliskorteriteni. Hea viis omale sobivat tüüpi majutus leida on parnuhotellid.ee, kus leiab ülevaate erinevatest majutustüüpidest.

Mida teha Pärnus sügisel?

Pärnus asuvad Endla teater ja Kontserdimaja pakuvad huvitavat programmi kogu hooaja. Jällegi on hea, et mõlemad kohad asuvad kesklinnas ning on kergesti ligipääsetavad. Kohtades toimuvad etendused ja kontserdid meelitavad Pärnusse palju kultuurihuvilisi. Suure huvi tõttu on ka mitmetel majutuskohtadel tehtud erinevad kultuuripaketid, kus lisaks majutusele saab endale näiteks meelepärase teatrietenduse valida. Peale kultuuri tegutseb Pärnus Eesti mõistes täiesti omanäoline loodusmaja Pernova. Üks populaarsemaid tegevusi on seal kerakino, kus lakke kuvatakse erinevaid loodusfilme. Mainimata ei saa ka jätta kesklinnas asuvad Pärnu muuseumit, just hiljuti taasavatud Koidula muuseumit ning novembris avatakse ka Pärnu ühe sümboli Punase Torni uksed, kust leiab 360 kraadise kino. Aastaid suletud torni avamist on oodanud nii kohalikud kui linnakülastajad. 

Pärnut külastades on hea teada:

Pärnus on Eestis täiesti omamoodi ühistransport. Nimelt saab kohaliku ühiskaardiga sõita nii maakonnas kui linnas ning kogu ühistransport maakonnapõhine. Kaardi saab osta Pärnu bussijaamast, kuid kehtivad ka teiste linnade ühiskaardid (raha peab peal olema).

Väljaspool suvehooaega teevad paljud Pärnu majutusasutused häid sooduskampaaniaid. 

Pärnus on taksotransport ohutu ning libataksodega probleeme ei ole.

Häid ideid tegevuste kohta leiab visitparnu.com kodulehelt.

Kopeeritud

Veebilehe kasutajakogemuse parandamiseks kasutame küpsiseid (cookies). Veebilehe kasutamise jätkamiseks palun nõustu küpsiste kasutamisega. küpsiste kasutamise tingimused