luxexpress, site logo

Klassiekskursioon Tallinnas

Tallinna uhkuseks on keskaegne vanalinn, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Jagame ideid ja praktilist infot, mida teha klassireisil Tallinnas!

Tallinn on atraktiivne klassiekskursiooni sihtkoht. Tallinna Bussijaam asub kesklinnas, kust saab mugavalt liikuda muuseumitesse ja muudesse soovitud kohtadesse. Sõiduplaanidega saad tutvuda Tallinna Transpordi lehel ja Trafi mobiilirakenduses. Lisaks, sõidavad Tallinna ühistranspordis õpilased (kuni 19 aastased k.a) tasuta. Tallinna ühistranspordi piletiinfo leiad SIIT.

Tallinna  uhkuseks on keskaegne vanalinn, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Vanalinna tuntuim vaatamisväärsus on vanalinna süda - see on Raekoja plats koos Tallinna Raekojaga. Samuti on avastamist väärt Raekoja platsi ääres asuv, Euroopa kõige vanem siiani tegutsev Raeapteek, mis avati siinsamas 1422. aastal. Lisaks vanalinnale on ka muid huvitavaid kohti, mida klassiga külastada.

Energia avastuskeskus

Energia avastuskeskuse klassiekskursioon toob 1.‒9. klasside õpilased 3-tunnisele avastuskeskuse külastusele, või 5-tunnisele külastusele koos seiklusretkega vanalinnas.

Aeg Energia avastuskeskuses on täidetud käed-külge ekspositsiooniga kolmel eriilmelisel korrusel. Õpi elektritootmise ajaloo kohta, näe, kuidas põlevkivist elekter saab ja proovi, kuidas valgus ja heli looduses levivad. Aasta lõpuni on ka avatud helendav neooni näitus, mis selgitab, kuidas neoonsilte tehakse, ja kust kindlasti tulevad keskuse parimad pildid. Selleks, et majas rändamine veel põnevamaks teha, mängime ka kratimängu.

Lisaks sellele on avastuskeskuses Baltikumis ja Põhjamaades ainulaadne välgushow Tesla transformaatoritega (mis need veel on?!?), ise saab kogeda „Juuksed püsti!“ demonstratsiooni, ning Tallinna ainsas planetaariumis teha rännak kogu päikesesüsteemis filmiga “Tähetolm ja päikesepere”.

Vaata pakettide hindasid ja milliseid tegevusi need sisaldavad SIIT.

Tallinna bussijaamast saad mugavalt minna Energia avastuskeskusesse trammiga number 2 – sisenedes Bussijaama peatusest ja väljudes Linnahalli peatuses.

Eesti Vabaõhumuuseum 

Eesti Vabaõhumuuseumi hariduskeskuse kodu on Kuie koolimaja, kus pakutakse muuseumitunde erinevas vanuses lastele ja täiskasvanutele. Muuseumitunnid on elamuslikud, mängulised ja hästi seostatavad riiklike õppekavadega. 

Programmides saab põhjaliku ülevaate talurahva igapäevatöödest ja tegemistest ning rahvakalendri aastaringist. Seda kõike ehedas keskkonnas keset ajaloolist küla. Kevadisel ajal on võimalust käia teejuhiga ringkäigul muuseumis või võtta hoopis osa ajarännakust 1910. aasta koolitundi. Kevadine aiatund õpetab vahet tegema aias kasvavatel taimedel ning seemet mulda pistma. 

Nooremaid õppureid kutsume rahvalike mängude programmi, kus saab teha tutvust karjalapse lemmikmängudega. Vanemaid ootab aga seiklusmäng, mille käigus saab tutvuda muuseumikülaga ning lahendada põnevaid ülesandeid.

Kevad-suvisel ajal on vabaõhumuuseumis mitmeid looduskauneid paiku, kus pidada klassilõpu pikniku või tähistada mõnda muud toredat sündmust. Lõuna saab tellida Kolu kõrtsist. 

Vaata lähemalt SIIT.

Tallinna bussijaamast saad minna Eesti Vabaõhumuuseumisse bussidega number 17, 17A ja 23. Koidu peatuses tuleb istuda ümber bussile number 21 või 21B, mis peatuvad Eesti Vabaõhumuuseumi sissepääsu juures.

Proto tehas

Liikudes helgesse kevadesse jagame Teiega PROTO avastustehase parimaid uudiseid. Loodame, et Te leiate neist inspiratsiooni ja häid ideid, kuidas õpilaste kevadised tunnid arendavalt, lõbusalt ja turvaliselt sisustada.

Juhhei! Mõned kuud tagasi sai valmis PROTO avastustehase esimene virtuaalne õppeprogramm "kuumaõhupall".  See on mõeldud 5.-9. klassile ja toetab eeskätt loodusõpetuse õppekava. Virtuaaltund sisaldab grupitöid, videosid, meisterdamist, diskussiooni ja katsetamist ning palju muud põnevat. Tund sarnaneb oma ülesehituselt PROTO kohapeal toimuva õppeprogrammiga. Saamaks aimu leiutiste maailmast rändame läbi avastustehase. Tund koosneb kahest osast: PROTO juhendatud tund zoomis (45 minutit) + iseseisev katse koos õpetajaga klassiruumis (kuni 45 minutit). Zoomitunnis jagame vajalikud teoreetilised teadmised, mida saate juba praktilises tunniosas katsetada. 

Juba kolmandat aastat pakub PROTO 2. ja 3. kooliastme õpilastele programme “Kuumaõhupall” ja “Allveelaevad”. 90 minuti jooksul tutvutakse allveelaevade, kuumaõhupallide ja teiste leiutistega, mis on inimesi viinud  sügavale vee alla ja kõrgele õhku. Õpilased saavad uusi teadmisi tiheduse, soojuspaisumise, ujuvuse ja teiste füüsikamõistete kohta. Tund PROTO avastustehases sobib samade teemade lisakäsitluseks või kinnistamiseks.

Teame, et emotsioonidel on suur roll saadavate teadmiste kinnistamisel. PROTO keskuse saladuslik atmosfäär ja erilised lood on siin abiks – külastus pakub lastele nii hariduslikku sisu kui ka lõbusa elamuse, mida mäletatakse. Kui programm valitud, soovitame broneeringu juba ära vormistada kirjutades [email protected]

Kogu PROTO haridusprogramme puudutava info leiate SIIT. 

Tallinna bussijaamast saad minna PROTO avastustehasesse trammiga number 2 või 4 ja Mere Puiestee peatuses istuda ümber bussile number 73, millega soovitame sõita Noblessneri peatusesse, kust PROTO on vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel.

Plaani oma koolireis Lux Expressiga SIIN.

Kopeeritud

Veebilehe kasutajakogemuse parandamiseks kasutame küpsiseid (cookies). Veebilehe kasutamise jätkamiseks palun nõustu küpsiste kasutamisega. küpsiste kasutamise tingimused