Lux Express taastab regulaarühenduse Tartu ja Riia vahel

Pressiteade

Alates 8. juulist saab Lux Expressiga sõita iga päev hommikul kell 6.25 Tartust Riiga ja õhtul kell 18.45 samas suunas tagasi. Buss teeb mõlemas suunas peatuse ka Valgas.

Lux Expressi rahvusvahelise äri juhi Rait Remmeli sõnul taasavatakse bussiliin lõpp-peatusega Riia lennujaamas. “See võimalus muudab Tartust või Lõuna-Eestist reisi alustava inimese jaoks teekonna Riia lennujaama oluliselt mõnusamaks ja pingevabamaks, kui seda teha läbi Tallinna või isikliku autoga,” lisas Remmel.

Hommikul Tartust väljuv buss jõuab Riiga kell 10.20, mistõttu on väljumisajad väga sobivad ka päevaseks reisiks Läti pealinna. "Vahepealse ajaga jõuab Riiat eri külgedest avastada, kuid kindlasti jätkub soovi korral tegevust päevadeks. Lisaks saab bussijaama kõrvalt rongiga sõita otse Läti suvekuurorti Jurmalasse. Sellega avaneb Lõuna-Eesti inimeste jaoks uus ja mugav võimalus lõunanaabrite juurde puhkama sõita," märkis Remmel.

Esialgu on Lux Expressil plaanis sõita Tartu ja Riia vahel kuni suve lõpuni, aga nõudluse korral võib liin aastaringselt käiku jääda. "Tartu-Riia vaheline liin oli otseselt seotud meie Venemaa suunaliste väljumistega, et reisijad saaksid Riiast läbi Tartu kas Peterburi või Moskvasse. Kuna hetkel jääb veel teadmata ajaks idapiir suletuks, siis loodame, et Riia ja Tartu vahel on piisavalt reisijad ka ilma võimaluseta teekonda idapoole jätkata," lisas Remmel.

Lux Expressi rahvusvahelistest väljumistest on eriolukorra järgselt populaarseim Tallinna ja Riia suund, millele järgneb Riia ja Vilniuse vaheline bussiliin. "Kaks nädalat tagasi taasavatud Vilniuse ja Varssavi liinil on reisijad aktiivselt liikuma hakanud, aga eriolukorra-eelse tasemeni taastumine võib rahvusvahelises äris võtta isegi oodatust kauem aega. Loodame, et inimesed eelistavad aina enam linnadevaheliseks reisimiseks mugavat, pingevaba ja keskkonnasõbralikku bussitransporti. Seeläbi saame ka meie pakkuda rohkem väljumisi ning paindlikumaid reisivõimalusi," märkis Remmel.