luxexpress, site logo

Lux Express avab otseliinid Tartust Kuressaarde ning Narva-Jõesuusse

5 min

Alates reedest, 17. juunist saab Lux Expressiga sõita Tartust otse Kuressaarde ja Narva-Jõesuusse. Igapäevased ühendused loovad tartlastele ja lõunaeestlastele üldisemalt paremad ja mugavad võimalused liikumiseks suvistesse kuurortlinnadesse.

Tartu-Kuressaare liini puhul on tegemist suveliiniga, mis sõidab 17. juunist 21. augustini. Väljumine iga päev Tartust kell 9.20 ja Kuressaarest kell 16.55. Lisaks Tartule ja Kuressaarele peatub buss ka Viljandis, Pärnus, Virtsu ja Kuivastu sadamates, Muhumaal Liival ja Saaremaal Valjalas.

Narva-Jõesuu liini puhul on tegemist Tartu-Narva liini nn pikendusega, mis on sarnaselt Kuressaare liiniga käigus vaid suvisel perioodil kuni 21. augustini. Buss väljub Tartust iga päev kl 12.00 ning jõuab Narva-Jõesuusse kl 15.00 peatudes Apteegi, Meresuu ja Nooruse peatustes. Narva-Jõesuust väljub buss Tartu suunal iga päev kl 16.00.

Lux Expressi Eesti ärijuht Ingmar Roos ütles, et tal on hea meel, et Lux Express saab lõunaeestlasi kahe uue sihtkohaga rõõmustada: „Tartu-Kuressaare liinil opereerisime ka enne pandeemiat, kuid kahjuks väljaspool suveaega oli seal vähe reisijaid ning liin oli kahjumis.“ Roos avaldas lootust, et pärast kahe ja poole aastast pausi leiavad reisijad taas tee Lux Expressi Tartu-Kuressaare liini bussidesse: „Selle liini avamisel võtsime arvesse ka meie lõunanaabrite soove, kes Lätist Saaremaad külastada soovivad – nii on kell 9 Riiast startiva bussiga saabuvatel reisijatel tekkinud väga mugav lühikese ümberistumisega (Pärnu bussijaamas) ühendus Saaremaa või Muhumaaga.“

Lux Expressiga reisides kehtivad järgmised soodustused: eakad al 60 a -40%, laps kuni 16 a -40%, noor kuni 26 a -26%, eelkooliealised lapsed, puudega kuni 16-aastased lapsed, sügava puudega 16-aastased ja vanemad isikud ning raske või sügava nägemispuudega isikud ning tema saatja sõidavad tasuta.

Suviseid kuurortlinnu on eriti mõnus avastada jalgrattaga. Rattapilet on reisijale tasuta ning seda saab praegu koos tavapiletiga osta vaid Lux Expressi kodulehelt luxexpress.eu. Kuna busside pagasiruumide suurus on siiski piiratud, saab igale reisile broneerida kuni neli jalgratta kohta. Lisaks on igas bussis ka jalgrattaümbrised, et kaitsta nii kaherattalist kui ka muud pagasit.