luxexpress, site logo

Eesti ja Läti peaministrid andsid Livonia auhinna üle Lux Expressile ning Air Balticule

5 min

15. oktoobril anti Riias Eesti ja Läti peaministrite kohtumisel üle Livonia auhind, mille pälvivad traditsiooniliselt üks Eesti ja üks Läti ettevõte, kes on panustanud naaberriigi majandus- ja ettevõtlusmaastiku kujundamisesse. Eestist teenis auhinna Lux Express ja Lätist Air Baltic.

Eesti peaminister Kaja Kallas rõhutas auhinda üle andes heanaaberlike suhete tähtsust Lätiga. „Seetõttu on oluline ka tunnustada ettevõtteid, kes mõlemas riigis aktiivselt ettevõtlus- ja ärisuhete arendamisega tegelevad. Mõlemad tänased Livonia auhinna laureaadid on seda silmapaistvalt teinud ning ühtlasi andsid koroonapandeemia ajal, kui transpordivõimalused pea üleöö ahenesid, oma panuse, et meie inimesed koju jõuaksid,“ ütles Kallas.

„Väikestele riikidele nagu Eesti ja Läti on äärmiselt tähtis, et meil on ettevõtteid, mis arendavad aktiivseid ärisidemeid naaberriikidega. Kui tavaolukordades näeme piiriülest tegevust kui midagi enesestmõistetavat, siis viimased kaks aastat on näidanud, et olukord võib muutuda väga kiiresti. Lux Express ja Air Baltic on keerulistel aegadel aidanud tagada meie inimeste liikumisvabadusi, olgu need siis piiride tagant koju või ka kodust kaugemale,“ sõnas Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts ning lisas, et kuigi digitaalsed suhtlusviisid on tulnud meie ellu ja jäävad meiega ka tulevikus, on selge, et inimeste ja kaupade vaba liikumine jääb jätkuvalt meie kõigi loomulikuks vajaduseks.

Lux Express on opereerinud bussiliine Eesti ja Läti vahel üle 20 aasta ning jätkanud teenuste osutamist võimalusel ka Covid-19 kriisi ajal. Ettevõtte jätkuvaid investeeringuid äritegevuse ja autopargi arendamisse näitab uusimate, kõige moodsama tehnoloogia ja mugavustega busside olemasolu liinidel. Lux Express tegutseb 7 riigis ja on pakkunud Lätile võtmetähtsusega ühendusi ka teiste naabermaadega, nagu Poola, Leedu, Venemaa ja Valgevene. Eesti riigile oli oluliseks abiks partnerlus Lux Expressiga paljudest maailma nurkadest tagasipöörduvate Eesti kodanike kojutoomisel läbi naaberriikide pealinnade viirusekriisi esimestel nädalatel.

Livonia auhind algatati Eestis tegutsevate Läti ettevõtjate poolt 2013. aastal ning alates 2017. aastast antakse auhinda igal aastal ühele Läti ja ühele Eesti ettevõttele Läti ja Eesti Kaubandus- Tööstuskodade poolt. Auhinna eesmärkideks on tunnustada kõige edukamat Läti ettevõtet Eesti turul ja Eesti ettevõtet Läti turul; edendada Läti ja Eesti ettevõtlust, firmade sotsiaalset vastutust ja vastastikust teadlikkust Eesti ja Läti kohta; edendada Läti ja Eesti toodete ja teenuste eksporti teineteise turgudele ning suurendada Läti ja Eesti firmade konkurentsivõimet.