Lux Express avab 1. detsembrist UUE Tallinn-Varssavi otseliini

Tänasest, 1. detsembrist väljub Tallinnast iga päev Lux Expressi uus otseliin Varssavi, mis on bussireisijate jaoks üks olulisem sõlmpunkt Euroopas. Mugav buss viib Poola pealinna 18 tunniga, piletihinnad algavad 29 eurost.

Lux Expressi rahvusvaheliste liinide uus ja pikim reis Varssavi väljub Tallinnast iga päev kell 12.30. Buss teeb vahepeatuse Pärnus, Riias ning Vilniuses. Kui seni tuli Vilniusest edasi, Varssavi sõitmiseks teisele Lux Expressi reisile ümber istuda, siis nüüd sõidab suurte istmevahedega mugav buss otse sihtkohta, kuhu ta jõuab järgmisel hommikul kell 5.30, Eesti aja järgi kell 6.30. Varssavist Tallinna alustab buss sõitu Poola aja järgi kell 23.45 ja jõuab samade vahepeatustega sihtkohta järgmisel päeval kell 18.25.  

„Lisaks sellele, et nüüd saavad reisijad ümberistumiseta mugavalt ja kiiremini kahe linna vahel reisida, pakub uus liin Eesti inimestele ka häid ühendusi edasisõiduks erinevatesse Euroopa sihtkohtadesse,“ selgitas Lux Expressi juhatuse liige Ingmar Roos. 

Näiteks saab Varssavist otsebussiga edasi Berliini, Prahasse, Pariisi, Amsterdami, Brüsselisse ja veel paljudesse suurematesse või väikestesse linnadesse kokku ligi 25 riigis. Lisaks asub bussijaamast vaid loetud kilomeetrite kaugusel Varssavi lennujaam, kust väljuvad otselennud rohkem kui 120 linna ligi 50 riigis. 

Lisaks on Varssavi ise populaarne turistide sihtkoht, suurte kontsertide ja -ürituste keskpunkt, mis oli Roosi sõnul lisaargument Tallinn-Varssavi otseliini avamiseks. „Näiteks läinud suvel toimus seal popstaar Beyoncé kontsert, kuhu paljud reisisid just Lux Expressi mugavate bussidega nii Eestist, Lätist kui ka Leedust,“ rääkis Roos. „Vähetähtis ei ole ka asjaolu, et uus bussiliin on kindlasti hea alternatiiv ka neile, kes soovivad reisida keskkonnasõbralikumalt,“ lisas ta.  

Pileteid Tallinna-Varssavi uuele otseliinile saab osta hinnaga alates 20.90 eurot Lux Expressi kodulehel – luxexpress.eu